• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: פרופ' נדב דוידוביץ
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
דבר יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור בישראל

חברי איגוד יקרים,

ועד האיגוד החליט להתמקד השנה בחיזוק הקשר עם בתי הספר לבריאות הציבור. אני שמח לבשר כי במסגרת זו הוחלט השנה לקיים כנס משותף שיתמקד במחקר אפידמיולוגי. ראשי התוכניות לבריאות הציבור שותפים לועדת ההיגוי של הכנס ואנו מקווים שיהווה זרז להקמת מסגרת לכלל העוסקים באפידמיולוגיה ובריאות הציבור בישראל, מסגרת אשר היתה קיימת בעבר ואנחנו מעוניינים לחדשה. פעילות זו נעשית תוך שיתוף פעולה בין איגוד רופאי בריאות הציבור, תוכניות בריאות הציבור באוניברסיטאות, שרותי בריאות הציבור, מכוני המחקר השונים והעוסקים באפידמיולוגיה ובריאות הציבור בקופות החולים ובתי החולים.

בנוסף לפעילות זו אנו רוצים לבסס את הקשר עם הרופאים המתמחים בבריאות הציבור, תוך חידוש מפגשי הלמידה אשר יוכלו מעבר לכך לאפשר גם דיאלוג והקשבה לצרכים של המתמחים ושילובם בפעילויות של האיגוד.

גם השנה האיגוד המשיך להתמקד בפעילות ברמה הציבורית, תוך קידום יוזמות חקיקה בנושאים מגוונים החל ממניעת עישון, מזון ועד תכנון סביבתי ונושאים הקשורים לצמצום פערים בבריאות. הפעילות נתמכת על ידי הר"י וכוללת בין היתר מפגשים עם חברי כנסת, ראשי ערים ועוד. ביום שישי הקרוב יסתיים קורס רופאים למען ערים בריאות אשר היינו שותפים לו יחד עם רשת ערים בריאות, קורס שהכשיר רופאים לעשייה בתחום קידום הבריאות ובריאות הציבור במסגרת העירונית. הקורס כלל מעבר לחלק התאורטי חלק מעשי הכולל מתן כלים שהמשתתפים יעשו בהם שימוש בשטח.

אתר איגוד רופאי בריאות הציבור אשר עלה לאוויר לפני יותר משנתיים במסגרת אתר דוקטורס אונלי של הר"י ימשיך לשמש במה משותפת לדו-שיח בין חברי האיגוד, תוך עדכון על הפעילויות המשותפות בדמות כנסים וסדנאות והבאה לידי ביטוי של הידע המקצועי החיוני לקבלת החלטות בבריאות הציבור באמצעות ניירות עמדה.

אני מזמין אתכם לעיין בחומר הקיים באתר, הכולל ניירות עמדה, מצגות וסיכומי ישיבות ועד האיגוד. תקוותי היא כי קיומו של האתר ומתן מידע עדכני ומלא על פעילות ועד האיגוד יגדילו את מידת העניין של החברים באיגוד ויגבירו את המעורבות של החברים בנעשה באיגוד.
על מנת שהאתר יהיה יעיל בהשגת המטרות לשמן הוקם – אנא העבירו לנו הודעות על כנסים, סדנאות ופעילויות אשר אתם סבורים כי יש בהן מן העניין לעמיתיכם למקצוע. העבירו קישורים למחקרים עדכניים אשר אתם סבורים כי חשוב שכולנו נדע על קיומם ועל תוצאותיהם. העלו סוגיות לדיון עמיתים בתחומי המומחיות שלנו ואנו נשמח לתת את הכלים כדי לאפשר את הדיון ואולי גם קביעת עמדה משותפת של האיגוד בסיכומו.
הצלחת האתר תימדד בהפיכתו למקום מפגש וירטואלי של חברי האיגוד ולמשאב מקצועי בתחום בריאות הציבור בישראל.

אני מאחל לכולם בשם ועד האיגוד שנה אזרחית טובה ובריאה.

נדב דוידוביץ', 31/12/2013