• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזבר: פרופ' נדב דוידוביץ'
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חברת ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, פרופ' ליטל קינן בוקר
חדשות

אחת מתוך שלוש נשים ברחבי העולם סובלת מכאב פיזי

בסקר שנערך ב-143 מדינות נמצא שיעור גבוה של נשים שלא נבדקו לסרטן, סוכרת, לחץ דם ומחלות מין בשנה האחרונה | טאיוואן מובילה את אינדקס בריאות האישה העולמי. ישראל במקום השישי

60% מהנשים בעולם לא עברו בדיקת לחץ דם בשנה האחרונה. צילום: שאטרסטוק

כמעט מיליארד נשים, כאחת מכל שלוש ברחבי העולם, סובלות מכאב פיזי. רוב הנשים לא נבדקו לסרטן, סוכרת, לחץ דם גבוה או מחלות מין בשנה האחרונה. כך עולה מסקר בינלאומי שערכה חברת הטכנולוגיה הרפואית הולוג'יק (Hologic), המתמקדת בבריאות נשים.

בסקר, שנערך זו השנה השלישית ואותו פיתחה החברה עם מומחים בינלאומיים לבריאות הציבור וצוות המחקר של חברת הסקרים גאלופ, נסקרו 147 אלף נסקרות, מתוכם 79 אלף נשים ונערות מגיל 15 מ-143 מדינות.

בראש טבלת בריאות האישה העולמית ניצבת טאיוואן ולאחריה כוויית, אוסטריה, גרמניה ושוויץ. ישראל נמצאת במקום השישי באינדקס בריאות האישה העולמי של הולוג'יק, במקום השביעי נמצאת יפן ומתחתיה דנמרק.

מתוך סקר הולוג'יק

המדד עוסק בטיפול מונע, בריאות רגשית, דעות על בריאות ובטיחות, צרכים בסיסיים ובריאות הפרט. השאלות שהמשתתפות נשאלו עוסקות בחוויותיהן בנושאי בריאות ובין השאר נאסף  מידע דמוגרפי על גיל המשתתפות, מגדר, הכנסה, רמת השכלה, גודל משק הבית ומקום מגורים, עירוני או כפרי.

בין השאר נשאלו הנסקרות נשאלו אם עברו בדיקה לסוכרת, מחלות מין, לחץ דם או סרטן, האם שירותי הבריאות לנשים הרות באזור בו הן מתגוררות ראויים; האם לדעתן פנייה לאיש מקצוע בתחום הבריאות, כגון רופא או אחות, לפחות פעם ב-12 חודשים, יכולה לעזור לשפר את בריאותן; האם ב-12 החודשים האחרונים שוחחת עם איש מקצוע בתחום הבריאות, כגון רופא או אחות, לגבי הבריאות שלך? כמו כן היתה התייחסות לאלימות פיזית או מינית.

מהסקר עלה כי כמיליארד נשים, כאחת מכל שלוש ברחבי העולם, אמרו כי הן סובלות מכאב פיזי. יותר מ-60% מהנשים בעולם לא עברו בשנה האחרונה בדיקת לחץ דם, כ-90% מהן לא עברו בדיקות סקר לסרטן, כ-80% לא נבדקו לסוכרת וכ-90% לא נבדקו למחלות מין.

שיעור הבדיקות לנשיים במהלך השנה האחרונה. מתוך סקר הולוג'יק

מהסקר עלה כי שתיים מכל שלוש נשים ברחבי העולם (64%) סבורות שאלימות במשפחה היא בעיה נפוצה. ארבע מתוך עשר נשים צעירות בגילאי 15 עד 24 מרגישות לא בטוחות ללכת לבד בשעות הלילה, ונשים רבות אינן מרוצות מהזמינות של שירותי בריאות איכותיים במקום מגוריהן.

מתוך סקר הולוג'יק

ארבע מתוך עשר נשים חוות דאגה ולחץ במהלך היום שלהן. נשים אמרו שהן עצובות יותר, כועסות יותר ומודאגות יותר עכשיו מאשר בשיא מגיפת הקורונה. עיבוד הנתונים הראה כי נשים נמצאות בסיכון גבוה יותר ב-20% להרגיש את הרגשות האלה בהשוואה לגברים.

נושאים קשורים:  בריאות האישה,  חדשות,  סקר
תגובות
אנונימי/ת
17.05.2024, 16:13

וגברים? מה הנתונים, ומה לגבי יכולתם להביע רגש או להשיב באופן חיובי לשאלות המחקר. האם תוחלת החיים הקצרה יותר של גברים נובעת מכך שנשרפים מבפנים ואינם יודעים איך לבטא זאת, להרגיש זאת, לבקש עזרה?