• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזבר: פרופ' נדב דוידוביץ'
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חברת ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, פרופ' ליטל קינן בוקר
חדשות

המשרה שלא אוישה: דרוש בקר למקרי אובדנות בישראל

בשנת 2022 אושר תקן לבקר אובדנות במשרד הבריאות אך התפקיד לא אויש | במשרד הבריאות יוצאים במכרז חדש למשרה המיועדת לרופאים ולאחים ואחיות עם תואר שני או לבעלי תואר שלישי בבריאות הציבור

המצב במחלקות טיפול נמרץ מחפיר ביחס לעולם
נסיונות התאבדות (צילום: אילוסטרציה)

מכרז חדש ומתוקן למשרת בקר למקרי אובדנות בישראל, שהיה תקוע בנציבות שירות המדינה, יפורסם בימים הקרובים. הבקר יהיה אחראי לריכוז מידע ולרישום מקרי אובדנות. שר הבריאות, אוריאל בוסו הודיע על כך במענה לשאילתה שהגישה חברת הכנסת טטיאנה מזרסקי (יש עתיד) לבקשת עמותת "בשביל החיים".

בישראל, בניגוד לנעשה בעולם, אין רשם אובדנות ובשל כך המידע על מספרי אובדנות חלקי ומתקבל באיחור של שנתיים עד שלוש. בשנת 2022 אושר תקן לבקר אובדנות אך התפקיד לא אויש והמכרז נותר תקוע בנציבות שירות המדינה.

לבקשת ח"כ מזרסקי, השיב שר הבריאות בוסו כי בנציבות שירות המדינה אישרו השבוע את התנאים למכרז חדש והוא יפורסם כבר בימים הקרובים. עוד אמר השר כי המכרז נפתח למעשה במאי האחרון והיה מיועד לרופאים בלבד. כיוון שלא הוגשו מועמדויות, הורחב המכרז להכללת בעלי משרות אחרים במערכת הבריאות.

המכרז נועד לרופאים ולאחים ואחיות עם תואר שני או לבעלי תואר שלישי בבריאות הציבור עם עדיפות להתמחות באפידמיולוגיה. בשלב הראשון המכרז יתפרסם כמכרז פנימי ואם לא יימצא מועמד מתאים מקרב עובדי משרד הבריאות, יתפרסם המכרז גם כמכרז חיצוני.

איוש משרת בקר למקרי אובדנות יאפשר קבלת מידע עדכני וזיהוי של תמורות ומגמות שדורשות תגבור מענים כשיש סיכון לעלייה בשיעור התאבדויות בישראל. בנוסף, מידע עדכני יאפשר לבחון את האפקטיביות של פעולות הנעשות למניעת אובדנות. "בתקופה מורכבת כל כך, חשוב לזהות את האוכלוסיות בסיכון ולדאוג למענה אפקטיבי ומהיר", אמרה ח"כ מזרסקי.

נושאים קשורים:  אובדנות בישראל,  רישום אובדנות,  משרד הבריאות,  מכרז,  משרות,  חדשות
תגובות