• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזבר: פרופ' נדב דוידוביץ'
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חברת ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, פרופ' ליטל קינן בוקר
ישראל במלחמה

200 מיליון שקל יושקעו במיגון מיידי של בתי החולים

משרדי הבריאות והאוצר סיכמו על העברת תוספת תקציבית למיגון בתי החולים | התקציב יאפשר מיגון של מעל 3,000 מיטות ובין היתר חדרי ניתוח ממוגנים ב"סורוקה" ומחלקת טיפול נמרץ ממוגנת ב"זיו"

העברת ילדים מאושפזים ממחלקות טיפול נמרץ למחלקה ממוגנת. צילום: דוברות "ספרא"

משרד הבריאות הקצה 200 מיליון שקל למיגון מיידי של בתי החולים. התוספת למיגון בתי החולים בצפון, בדרום ובמרכז, תועבר בעקבות סיכום של שר הבריאות אוריאל בוסו עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ'. תוספת זו מצטרפת ל-75 מיליון השקלים שהועברו לטובת מיגון מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל.

במסגרת התוספת התקציבית הוקצה סכום של כ-228 מיליון שקל עבור מיזמי התמגנות קבועים, הנותנים מענה לתוספת מיטות ממוגנות ושמירה על רצף תפקודי וסך של כ-47 מיליון שקל עבור מיגון מתפרץ לצורך התגוננות מיידית. הכסף שהועבר יאפשר הוספה של יותר מ-3,000 מיטות ממוגנות במחלקות בתי החולים, בהן חדרי ניתוח ממוגנים ב"סורוקה" בבאר שבע ומחלקת טיפול נמרץ ממוגנת בבית החולים זיו בצפת.

בדה מרקר דווח כי מתוך התקציב, כ-22.3 מיליון שקל יוקצו למיגון בית החולים החרדי מעייני הישועה בבני ברק, כ-30 מיליון שקל יוקצו למיגון חדרי הניתוח ב"סורוקה", 22 מיליון שקל למיגון בית חולים חירום ב"בילינסון", 20 מיליון שקל יוקצו להקמת מערך חירום ממוגן במרכז רפואי העמק, 9.9 מיליון שקל למיגון המבנה האונקולוגי ב"שערי צדק" ו-9.2 מיליון שקל למיגון שתי קומות ב"הרצוג" בירושלים. 6.3 מיליון שקל יוקצו להכשרת מתחמי אחסון ב"הלל יפה" בחדרה. לא הוחלט עדיין על סכום המיגון הסופי של שאר בתי החולים.

ממשרד הבריאות נמסר כי "מאז פרוץ המלחמה משקיע המשרד סכומים משמעותיים במיגון ומוכנות לחירום של בתי החולים, שיאפשרו רציפות תפקודית וימשיך להשקיע בכך בשנים הבאות".

שר הבריאות בוסו מסר כי "במסגרת הביקורים שערכתי בבתי החולים בכל רחבי הארץ, נוכחתי לראות כי קיים צורך מיידי בהרחבת המיגון בכל בתי החולים. בימים אלה של הסלמה בטחונית אנחנו מחויבים להעניק ביטחון מקסימלי למאושפזים ולבאי בית החולים ואני מודה לשר האוצר שהבין את גודל השעה ונרתם למשימה הלאומית החשובה".

כפי שדווח בדוקטורס אונלי, רק 30%-40% ממיטות האשפוז בבתי החולים בישראל ממוגנות, ויותר ממחצית מחדרי הניתוח אינם ממוגנים. בתכנית משרד הבריאות למיגון מערכת הבריאות הוחלט למגן 70% ממיטות האשפוז ואת כל בנקי הדם ומכוני הדיאליזות. בנוסף, הוחלט למגן את כל מוסדות הבריאות כך שיוכלו להתנהל כ"אי בודד" למשך 72 שעות בעת חירום. עלות התכנית עומדת על 4.5 מיליארד שקל.

נושאים קשורים:  מיגון בתי חולים,  חדשות,  ישראל במלחמה,  משרד האוצר,  משרד הבריאות
תגובות