• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזבר: פרופ' נדב דוידוביץ'
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חברת ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, פרופ' ליטל קינן בוקר
חדשות

סקר "לאומית": 61% מהנשים מדווחות על הזנחת בריאותן

בעוד ההתנהלות מול קופת החולים נעשית ברובה על ידי נשים – 71% מהן מעידות כי הן דואגות לבריאות בני המשפחה האחרים יותר ממה שהן דואגות לבריאות של עצמן

אם וילדיה בחוף הים. צילום: מיכל פטאל/ פלאש 90

סקר של קופת חולים לאומית בקרב נשים מעלה כי 61% מהנשים מדווחות על הזנחת בריאותן בשל עומס וריבוי משימות ועיסוקים. 31% מהמשתתפות בסקר הצהירו כי לא ביקרו שנה או יותר אצל רופא נשים. הסקר פורסם לקראת השקת "קודם כל את", מיזם של קופת החולים שמטרתו להעלות את המודעות של נשים לצורך לשים את בריאותן במקום הראשון. הקמפיין מכוון לתקופת ההריון ואחרי הלידה.

630 נשים מהמגזר הכללי, הערבי והחרדי השתתפו בסקר ארצי ומייצג שנערך בתחילת החודש על ידי מכון שילוב. 73% מהמשתתפות ציינו כי הן בוחרות את קופת החולים עבור ילדיהן. 93% מהנשים ציינו שקביעת בדיקות, תורים ואבחונים עבור הילדים נעשית על ידן. גם ההתנהלות השוטפת עם קופת החולים מבוצעת ברובה על ידי נשים. מניתוח נתוני המשתמשים בלאומית שירותי בריאות עולה כי 59% מההתכתבויות עם הרופא האישי מבוצעות על ידי נשים, 55% מהבקשות להתחייבויות הדיגיטליות מוגשות על ידי נשים, 66% מהביקורים ברפואה יועצת הן של נשים.

עם זאת, "הסנדלר הולך יחף": 71% מהנשים מעידות כי הן דואגות לבריאות של בני המשפחה האחרים (ילדים, הורים, בן זוג) יותר ממה שהן דואגות לבריאות של עצמן. גם נתוני משרד הבריאות תומכים בממצאים. נתונים עדכניים שפרסם משרד הבריאות בדו"ח קידום בריאות בשנת 2021 מראים כי כ-28% מהנשים בגילאי 50-74 לא ביצעו בדיקת ממוגרפיה וכ-44% מהנשים בגילאי 30-54 לא ביצעו בדיקת סיקור לסרטן צוואר הרחם (פאפ) בשלוש השנים האחרונות.

כדי לספק לנשים חוויית שירות אישית יצרו ב"לאומית" שירותים חדשים המתווספים לאלה הקיימים ובין השאר נפתחו 15 מרכזי בריאות האישה בפריסה ארצית, עם  רופאי נשים במגוון התמחויות (יילוד וגינקולוגיה, פוריות, הריון בסיכון ועוד), אחיות בריאות האישה, טכנאיות אולטרסאונד ונציגות קשרי לקוחות שבהם מבצעים בדיקות וסקירות נקודת שירות אחת (One Stop Shop). מרכזי בריאות האישה הגדולים כוללים גם מיון נשים, ללא צורך בזימון תור מראש.

נושאים קשורים:  קופת חולים לאומית,  בריאות האישה,  סקר,  חדשות,  משפחה
תגובות