• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזבר: פרופ' נדב דוידוביץ'
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חברת ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר
חדשות

איגוד רופאי בריאות הציבור מתנגד לחוק הקנאביס הרפואי

רופאי בריאות הציבור טוענים כי טיוטת החוק אינה נותנת מענה מספק לסוגיות כגון התמכרות לקנאביס, שימוש על ידי בני נוער ונהיגה מסוכנת תחת השפעת הסם

קנאביס רפואי (צילום: שאטרסטוק)

איגוד רופאי בריאות הציבור בהסתדרות הרפואית מתנגד לטיוטת החוק להסדרת הקנאביס הרפואי. ראשי האיגוד טוענים כי החוק מסכן את בריאות הציבור.

לפי דיווח של קטי דור בחדשות כאן 11 נשלח בנושא הזה מכתב לשר הבריאות ניצן הורוביץ, למנכ"ל המשרד פרופ' נחמן אש וליוזמת החוק, ח"כ שרן השכל. הרופאים טוענים כי טיוטת החוק אינה נותנת תשובות מספקות לשאלות חשובות העולות ממנו. "היעדר התייחסות עלול לסכן את בריאות הציבור", כתבו. "החוק החדש מהווה סוג של ניסוי, שהשלכותיו על בריאות הציבור אינן ידועות".

אתמול קיימו ראשי איגודים מקצועיים שונים ישיבה טלפונית עם ח"כ השכל שבה שטחו הרופאים את טענותיהם. הם טענו כי אין בחוק המוצע התייחסות לתופעת ההתמכרות כתוצאה משימוש בקנאביס רפואי, לנהיגה תחת השפעת הסם - במהלכה שיקול הדעת של הנהג יורד והסיכון לתאונה גדל פי שניים, וכן לתופעה של בני נוער שעושים שימוש בקנאביס רפואי ולא למטרות רפואיות. לדברי הרופאים, כל הנושאים הללו לא מופיעים בטיוטת החוק.

למכתב רופאי בריאות הציבור, לחץ/י כאן

נושאים קשורים:  קנאביס רפואי,  חוק,  חדשות,  בריאות הציבור
תגובות
אנונימי/ת
04.05.2022, 22:12

אומנם אני רופא אך לא מסכים עם עמדת העמיתים שלי. מה רוצים ? להשאיר קנביס כמוצר אסור? זה יעזור? הרי ממילא משתמשים . צריך לגליזציה מלאה ..לגמור עם השוק השחור להשגת הסם ... פשע... עד כו בעולם כולו אין אף מדינה שהצליחה למגר שימוש בסמים...מה שכן הצליחו זה להצמיח אירגוני פשע רצחנים שממותתים מדינות שלמות . זה יותר טוב??

לצערי אכן צופה בעיות כפי שצוינו וביחוד עם נוער. האיגוד לא ביקש לבטל אלא להתיחס ולמצוא פתרונות