• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזבר: פרופ' נדב דוידוביץ'
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חברת ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, פרופ' ליטל קינן בוקר
חדשות

קובלנה משמעתית נגד רופא מרעננה בגין הפצת שקרים על חיסונים

משרד הבריאות נגד ד"ר חיים רוזנטל: "מפיץ מידע שקרי, שגוי ומטעה על הסכנות שבחיסונים ומביא להימנעות מחיסונים נגד מחלות מידבקות" | עורך דינו: "הרופא פועל לפי חוק זכויות החולה"

בין החיסונים המועמדים לסל: חיסון נגד דלקת קרום המוח, חיסון נגד CMV, חיסון למבוגרים למניעת מחלות בדרכי הנשימה הנגרמות על ידי RSV, חיסון ל-RSV לתינוקות עד גיל שנה וחיסון למניעת שלבקת חוגרת מעל גיל 18 (צילום: אילוסטרציה)

משרד הבריאות הגיש קובלנה משמעתית נגד הרופא ד"ר חיים רוזנטל על כך שהוא "מייעץ למטופלים, מפרסם במדיה חברתית, בהרצאות ומפיץ מידע שקרי, שגוי ומטעה על הסכנות שבחיסונים" ובכך מסכן את בריאות הציבור, כך דיווח הבוקר (ב') רן רזניק ב"ישראל היום".

בקובלנה נכתב כי ד"ר רוזנטל "מביא בכך להפחדת הציבור ולהימנעות מקבלת חיסונים נגד מחלות מידבקות". ד"ר רוזנטל ידוע מכבר כמתנגד לחיסונים.

הקובלנה הוגשה עוד בפברואר על ידי פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות והדיון בה החל בימים אלה. ד"ר רוזנטל מקבל מטופלים במרפאתו ברעננה ומציע גם טיפולים הומאופתיים. הוא עובד כרופא בקופת חולים מאוחדת ובעבר עבד בבתי החולים הממשלתיים אסף הרופא ושיבא. באתר שלו ברשת הוא טוען שהכשיר את מרבית המטפלים ההומאופתיים בארץ".

עורך דינו אילן בומבך טוען שהנהלת משרד הבריאות נוקטת ב"אכיפה בררנית" ותוהה מדוע לא הגיש המשרד קובלנות דומות נגד עוד רופאים, "ביניהם גם כאלה הנחשבים בכירים שמתנגדים למדיניות משרד הבריאות הנוגעת למאבק בקורונה" ושגם הם השמיעו אמירות קשות על חיסונים ואף מתנגדים לעטיית מסיכות.

בקובלנה עצמה מואשם רוזנטל גם בכך ש"גילה רשלנות חמורה במילוי תפקידו, התנהג בדרך שאיננה הולמת רופא, פרסם מידע ומצג שווא שעלולים לגרום להפחדה ולהתנגדות לקבלת חיסונים והמשיך בכך גם לאחר שהוזהר על ידי משרד הבריאות". כמו כן הוא מואשם בשיווק ובאספקת "חיסונים הומאופתיים" כתחליף לחיסונים המקובלים. בדיון שהתקיים ב-26 באוקטובר העיד עו"ד אייל חקו, שמוביל את חקירות משרד הבריאות נגד רופאים המתנגדים לחיסונים ופרסומים מטעים בתחום הזה.

עו"ד בומבך טוען עוד בתגובתו לקובלנה שהיא "מאתגרת את חופש הביטוי שיש לתת לרופא השוחה נגד הזרם וכי רוזנטל פועל כמצוות חוק זכויות החולה במתן דעה נוספת במסגרת חובתו לגלות למטופל את 'הסיכונים הכרוכים בטיפול המוצע, לרבות תופעות לוואי, כאב ואי נוחות' בהתאם להליך ההסכמה מדעת שבחוק".

נושאים קשורים:  ד"ר חיים רוזנטל,  חיסונים,  עו"ד אילן בומבך,  קובלנה משמעתית,  הומיאופתיה,  חדשות,  19-COVID
תגובות
30.11.2020, 18:16

ומה עם ד"ר אריה אבני שתועד כשהוא מזייף פנקס חיסונים תמורת בצע כסף?

אנונימי/ת
30.11.2020, 18:45

הוגשה נגדו קובלנה

https://doctorsonly.co.il/2020/09/207352/

אנונימי/ת
01.12.2020, 08:19

תמיד חשוך לפני עלות השחר. כשתהיה שקיפות ומידע אמין וגלוי על נזקי החיסונים, המטופלים לא יזדקקו לזיוף בכדי להיכנס למסגרות חינוכיות. המידע הניתן לציור הרופאים, חסר את המחקר החשוב ביותר - עלות מול תועלת.

אנונימי/ת
01.12.2020, 09:07

אין שום תרוץ לזיוף שהיא עבירה פלילית. מסגרות החינוך הציבוריות אינן דורשות חיסונים. מדובר ביזמות מקומיות של מספר גנים פרטיים בודדים. הסיכון של ילד להפגע מחיסון קטן מהסיכון שלו להפגע על ידי גננת או סייעת מתעללת. אז הורה שכל כך חרד לילד שלו, טוב יעשה אם ישאיר אותו בבית עד גיל 3.
ואם דוקטור אבני הוא כזה צדיק שרוצה לסייע להורים להתמודד עם איזה גן דרקוני שלא רוצה לקבל ילדים לא מחוסנים, שהיה עושה את זה בחינם, ולא תמורת סכום אסטרונומי.

אנונימי/ת
30.11.2020, 18:52

לדעתי המלחמה נגדו יכולה רק לסייע לו ולעשות לו פרסומת.
עוד יהפכו אותו לקדוש מעונה.
מי שנכנס לאתר שלו יכול לראות שהוא דואג לכסתח את עצמו יפה מאוד בניסוח.
כנראה שהוא היה מוצלח כל כך כרופא קונבנציונאלי ומצא אפיק אחר להתפרנס ממנו.

אנונימי/ת
30.11.2020, 18:54

התכוונתי כמובן, לא היה מוצלח כל כך כרופא קונבנציונאלי

אנונימי/ת
30.11.2020, 23:02

הנחה שגויה ומתנשאת. הוא רופא מעולה ומסייע מבלי להרעיל עם כמקלים וחיסונים פוגעניים. באם רופאים לא יוכלו לחוות דעתם המקצועית ללא חשש מאימת טיקטטורת חברות הפארמה - אנה אנו הולכים ?

אנונימי/ת
01.12.2020, 06:33

אם כבר ההנחה שהוא רופא מעולה היא הנחה שגויה. מעל 30 שנה הוא עוסק בהומאופתיה שזו לא רפואה. מעולם לא סיים שום התמחות.
אני לא נכנס בכלל לעניין החיסונים. יש גם רופאים המטילים ספק בבטיחות חיסונים (או בחלקם), אבל מי שמצהיר שהוא יכול לרפא נזקי חיסונים באמצעות מים (הומאופתיה) , איך לומר בלשון עדינה, לא עושה רושם אמין במיוחד.

אנונימי/ת
01.12.2020, 08:22

רופא מעולה = אלפים רבים להם סייע בריפוי. רפואה מוכחת עדויות היא רפואה לגיטימית לא פחות מרפואה מוכחת מחקרים , מוטי חברות הפארמה וממומנים על ידי מי שמרוויח ממכירתם. צא/י מגניבת הדעת ! הומאופתיה מסייעת למליוני אנשים להחלים גם אם זה לא נח לשמוע. זו פשוט עובדה.

אנונימי/ת
01.12.2020, 09:01

לא חושב שלגיטימית היא המילה הרלוונטית, אבל רפואה מוכחת עדויות (אם אפשר להגיד דבר כזה בכלל) היא הרבה פחות אמינה מרפואה מוכחת מחקרים. אפשר למצוא עדויות לכל דבר. גם לאסטרולוגים, מתקשרים, קבליסטים ועוד ועוד.
הומאופתיה זה מים. זה שתאמר שזו עובדה שהיא מסייעת לא יהפוך את זה לעובדה, במיוחד שאין שום עובדות בנושא. התאוריה שמים יכולים לזכור עומדת בסתירה לחוקי התרמודינמיקה והקינטיקה הכימית האלמנטרים ביותר.

אנונימי/ת
01.12.2020, 15:28

למיטב ידיעתי הוא מומחה לכירורגיה ואלי עוד התמחות.

אנונימי/ת
01.12.2020, 15:33

כוונתי לאבני. התגובה במקום לא נכון בשרשור.

אנונימי/ת
01.12.2020, 16:44

זה לא שהתגובה שלך לא במקום , התגובה שלך מיותרת. משום שלא נאמר שלאבני אין מומחיות

אנונימי/ת
01.12.2020, 01:08

האם זה הפעם הראשונה שמשרד הבריאות יוצא נגד רופא שגד דאמ יט העז לצאת נגד הקוצנזוס? (רמז..לא!)
מה שבאמת מפחיד זה התגובה של משרד הבריאות ולא של הרופא שעושה את עבודתו שהיא גם לספר על הסכנות של הטיפול שהוא הולך לתת, דבר שהרבה רופאים כנראה לא עושים באותו מעמד.
מבדיקה מהירה של כתביו, הרצאותיו והכתוב בהאתר שלו קל להבין היכן הוא עומד ולמה הוא זוכה לתגובה כזו מצד משרד הבריאות.

אנונימי/ת
01.12.2020, 09:01

אשתי בקרה אצלו. ההבנה שלי בביולוגיה ורפואה גבוהה משלו. חסר אחריות, לא מציג את התמונה המלאה ומקדם רכישות מוצרים שלו על חשבון בריאות ילדנו

אנונימי/ת
01.12.2020, 09:13

כולנו מטפלים באנשים. לכן ההומאופטיה ושיטות "אלטרנטיביות" אחרות צריכות לעמוד באמות מידה כמו כל תרופה אחרת. ניתן לסכם תוצאות של טיפול בצורה מבוקרת גם עם מדובר בהומאופטיה. במקרים הבודדים שכך נבדקו תוצאות טיפול הומאופטי הסתבר שאין לטיפול שום תועלת רפואית מעבר לאפקט פלצבו

אנונימי/ת
01.12.2020, 10:35

להגיד אמת - לא מומלץ . תקבל תביעה !!!!!
החיסונים לא עברו ביקורת מקובלת והם יכולים להיות מסוכנים ! חד משמעי ! כל הכבוד לרופא למזהיר נגד הסכנות הצפויות בעתיד ! אין מקום לענישו בגלל זה !

אנונימי/ת
01.12.2020, 11:10

ברור, הוא המוכיח בשער הרוצה רק להביא את האמת. בשביל זה הוא לוקח קרוב ל 1000 שקלים לביקור כדי למכור אחר כך מים במחיר מופקע.
אבל דבר אחד בטוח - התלונה נגדו מיותר. אין כאן קייס, וכולם מכירים את המשפט: אין פרסום שלילי

02.12.2020, 17:41

עט

אנונימי/ת
04.12.2020, 09:34

גרוטו סוכן של WHO ותפקידו לקטול רדיקלים חופשיים. יש אג'נדה ועל אף שאינה מוכחת מדעית (כן! חיסונים), יש קונצנזוס של הכוח. ואוי למי שישמיע ספק, למרות שזה עיקרון מדעי.. גרוטו השתיק את כל הפרשה של סייביווק. כשנחשפה היה אלים כלפיי המבקרים.
אין צניעות במקצוע?? רק אגו?? שיקוף של תרבות כוחנית??