• יו"ר (בפועל): פרופ' נדב דוידוביץ
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • חבר ועד: פרופ' חגי לוין
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
קורונה בישראל

רופאים קוראים לציבור בישראל להתנגד להגבלת התנועה של 500 מטר

כליאת כל תושבי ישראל מנוגדת להמלצות המקצועיות, מזיקה, פוגעת בבריאות ולא מועילה למאבק בקורונה, טוענים רופאי בריאות הציבור

קורונה בישראל. צילום: אוליביה פיטוסי/ פלאש 90

איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות קורא הבוקר (ד') לכנסת לא לאשר את מגבלת התנועה למרחק 500 מטר מהבית. "‏מגבלת תנועה ל-500 מטר תגרום נזק לבריאות הגופנית, הנפשית והחברתית של הציבור בישראל", ציינו הבוקר באיגוד. "בריאות היא מצב של רווחה גופנית, נפשית וחברתית  ולא רק היעדר מחלה. זוהי זכות בסיסית של כל אדם. המאבק בקורונה מורכב ודורש איזונים".

רופאי בריאות הציבור טוענים כי אין צורך במגבלה של 500 מטר, בייחוד לאור לקחי הסגר הראשון. לדבריהם: "זוהי מגבלה חסרת היגיון אפידמיולוגי וחסרת תועלת למניעת הדבקה בקורונה. המגבלה מערערת את אמון הציבור בישראל ולכן עלולה להכשיל את המאבק בקורונה.
דווקא לאור חומרת המצב, אסור להחיל הגבלות מיותרות שפוגעות בציבור ובחברה הישראלית ללא שום הצדקה. כליאת כל תושבי ישראל מנוגדת להמלצות המקצועיות ותפגע בבריאות הציבור".

לאור זאת קוראים באיגוד לכנסת שלא לאשר מגבלת תנועה למרחק 500 מטר. "ממילא", נאמר, "ההחרגות השונות מבלבלות את הציבור והופכות מגבלה זאת לבלתי ישימה. אנו נספוג נזקים בלי שום תועלת, וכפי שהממשלה מודה - המגבלה גם לא ניתנת לאכיפה לאור ההחרגות. אנו קוראים לציבור בישראל לעמוד על זכותו לשמור על בריאותו ולהתנגד להגבלת התנועה, שמזיקה ולא מועילה למאבק בקורונה".

נושאים קשורים:  מגבלות תנועה,  רופאי בריאות הציבור,  קורונה,  חדשות
תגובות
16.09.2020, 13:46

עצה למי שמתקרא רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות:
...לָכֵן, הַמַּשְׂכִּיל בָּעֵת הַהִיא יִדֹּם, כִּי עֵת רָעָה הִיא... (עמוס ה\' 13)

אנונימי/ת
16.09.2020, 18:33

אחרי כזה פסוק שהרבצת להם לרופאי בריאות הציבור, בהיותך אינו מאמין שאכן אמירתם הוא המשפט השפוי ביותר שנאמר עי קבוצת רופאים ב6 החודשים האחרונים, לא נשאר לנו אלא לארגן לך כרטיס טיסה לאומן.....

אנונימי/ת
16.09.2020, 23:03

מי זה הרופא הזה? למה הוא נותן כל הזמן עצות לאחרים?