• יו"ר (בפועל): פרופ' נדב דוידוביץ
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • חבר ועד: פרופ' חגי לוין
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
קורונה בישראל

משרד הבריאות אישר את מתווה התעופה המגדיר מדינות ירוקות ואדומות

רמת תחלואה נמוכה, מדיניות ריחוק, חבישת מסיכה ונהלי היגיינה הם כמה מהתנאים להגדרת "מדינות ירוקות" שאליהן יוכלו הישראלים לטוס החל מ-16 באוגוסט

אולם הנוסעים הריק בנתב"ג. . צילום: יוסי זמיר / פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אישר את המתווה שמגדיר מדינות ירוקות בהן רמת תחלואה נמוכה ולכן יתאפשר לישראלים לטוס אליהן החל מ-16 באוגוסט. כך מדווח הבוקר (ה') "כלכליסט".  

לפי ההגדרה, מדינה ירוקה היא כזו שמספר החולים החדשים השבועיים בה, בממוצע ליום, הוא 10-5 למיליון, קיימת בה מדיניות המחייבת חבישת מסיכה, ריחוק פיזי ונוהלי היגיינה, הנתונים לגביה אמינים ואיכותיים והיא מוכנה לשתף את ישראל בנתונים אלה.

על פי המתווה שאושר, מי שישוב ממדינות ירוקות לא יחויב בבידוד החל מ־16 באוגוסט. רשימת המדינות הירוקות תיקבע על ידי צוות של משרדי הבריאות, התחבורה והחוץ על פי שיקולים בריאותיים ונוספים, תפורסם ב־6 באוגוסט באתר משרד הבריאות ותתעדכן אחת לשבועיים.

כל הנוסעים יחויבו למלא הצהרת בריאות מקוונת באתר האינטרנט של משרד הבריאות בטרם כניסתם לטרמינל בישראל או עלייתם למטוס בחו"ל. כדי למנוע הדבקה בנמלי התעופה בישראל ובטיסה עצמה, גובש "תו כחול" לנמל התעופה ו"תו כחול" ייעודי לכלי טיס. בין היתר נקבעו מרחקים בין המושבים, המזון יוגש כשהוא סגור הרמטית ותהיה חובת עטיית מסיכות במהלך הטיסה.

מתווה המדיניות בטיסות מ"מדינות אדומות" לא אושר ומי שחוזר ממדינה כזאת יחויב בבידוד של 14 יום ויהיה חייב בשתי בדיקות: אחת 72 שעות לפני ההמראה במדינה האדומה והשנייה חמישה ימים אחרי נחיתתו בנתב"ג, לאחר ששהה בבידוד בימים אלה. אימוץ המתווה הזה ידרוש ממשרד הבריאות הקצאת חלק מהבדיקות היומית לשבים מחו"ל, מה שמצריך תכנון מראש.

מספר בדיקות PCR היומי הממוצע בשבועיים האחרונים עומד על 550 לכל מיליון תושבים. כדי שישראל תעמוד בקריטריון זה יש צורך לבצע כ־5,000 בדיקות ביום. מספר החולים הפעילים בממוצע בשבועיים עומד עתה על 700 למיליון ורק כאשר ישראל תרד ל-90 נדבקים ביום – תחודש פתיחת שמיים מלאה יותר ותנועת הנוסעים לחו"ל.

נושאים קשורים:  תעופה,  טיסות לחו"ל,  מדינה ירוקה,  בידוד,  קורונה,  חדשות,  בדיקת קורונה
תגובות
17.08.2020, 13:18

אבל מה זה עוזר אם ישראל בצבע אדום בורדו