• יו"ר (בפועל): פרופ' נדב דוידוביץ
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • חבר ועד: פרופ' חגי לוין
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
חדשות

הלו דוקטור: קופות החולים יחלו לגבות תשלום בעד שירותי טלה-רפואה

על פי חוזר משרד הבריאות, קופות החולים ובתי החולים יטמיעו שירותי רפואה מרחוק ויחויבו להכשיר את הרופאים לאבחון רפואי באמצעות שיחות טלפון או צ'אטים

טלה-רפואה. אילוסטרציה

משרד הבריאות מתכוון להסדיר את תחום שירותי הטלה-רפואה ויאפשר לקופות החולים לגבות תשלום בעד שירות זה, כך מדווחת הבוקר (ג') ענבר טויזר ב-ynet.

מנכ"ל המשרד הודיע לקופות וגם לבתי החולים על כוונה זאת כאשר המטרה: "לקבוע אמות מידה למתן שירותי בריאות מרחוק ולשם הבטחת שירות איכותי, נגיש וזמין למטופלים".

המשרד אמור לקבוע כללים להפעלת השירות ובין השאר יש התייחסות לנושאים כמו האחריות המשפטית והמקצועית של נותן השירות, כאשר כל סוג שירות ייבחן פרטנית. כמו כן ייקבע מתי לא ניתן לספק שירות כזה ועל המטופל לקבל את הייעוץ כשהוא מגיע פיזית לרופא – מפגש פרונטלי – ולא נעזר בו בייעוץ מרחוק.

נושא אחר שלגביו ייקבעו כללים: שימוש בשירות טלה-רפואה מגורם מקצוע ישראלי עבור מטופל ישראלי השוהה בחו"ל, וגם כל מה שנוגע לשמירה על חיסיון מידע והצורך באבטחתו.

החוזר, כך דווח, גם דורש שספקי שירות רפואה מרחוק יכשירו את הרופאים שלהם לעניין ייחודי זה בכל הנוגע לאבחון רפואי באמצעות שיחת טלפון או צ'אט. ההכשרה מתחייבת לפני תחילת מתן השירות כמו כן נדרש ריענון נהלים.

עדיין לא נמסרה תגובת קופות נחולים למכתב המנכ"ל ויש להניח שהן יפרטו את השגותיהן וגם יציגו דרישות בהקשר זה.

נושאים קשורים:  טלה רפואה,  שירותי רפואה מרחוק,  חוזר מנכ"ל משרד הבריאות,  אבחון טלפוני,  קופות החולים,  בתי החולים
תגובות
אנונימי/ת
05.06.2019, 23:29

דוקטור , כואבת לי הבטן מהבוקר...

אנונימי/ת
06.06.2019, 09:25

לך לאחות שקיבלה ממשרד הבריאות אישור לתת אבחנות ותרופות על מנת להקל על מצוקת הרופאים ולהוריד את השכר שלהם. ככה תקבל גם אבחנה גוטה גוטה וגם טיפול דה לה שמטה.

יפה ! סוף סוף ! אני אבקש ממנקה אביבה לתת תשובות ....איזה כיף!

06.06.2019, 16:46

הזוי .

במערכת הקהילתית שבה אני עובד יש שירות טלמדיסין . הפיילוט עובד כחצי שנה. כל חולה צורך 15 דקות . ומלבד שאלות מאד כלליות לא ניתן לבצע מאומה0 פתח את הגרון , נקח משטח גרון . איך נראית הפריחה? זה אורטיקריה , זה צלוליטיס ? או חצבת ? , ומשהו חמוד כבר כתב כאן "דוקטור מהבוקר כואבת לי הבטן . וזו ממש לא בדיקחה . במציאות - גם שאלות כאלו נשאלתי . הכל בדמיון מאחר ולראות - לא רואים משהו מוגדר (גם כשאני יודע כבר מראש מה יש למטופל כי ראיתי אותו בעיני במרפאה. כמה ימים קודם . . והכל במצלמות הירודות של הסמרטפונים . לא רואים כלום קצת שומעים . האפקטיביות מאד נמוכה , אבל כולם מאושרים כי במאה ה 21 יש רפואה עם מילת הקסם "וירטואלית" . החשש משגיאות הוא כבד . ואין מי שיכסה את הרופא משגיאות כאלו .
. הרושם שלי שמאחרי "קדמה " זו מסתתר מחסור נוראי ברופאים מנוסים בכל מקום .
חג שמח.