• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזבר: פרופ' נדב דוידוביץ'
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חברת ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, פרופ' ליטל קינן בוקר
חדשות

במרכז הרפואי ברזילי באשקלון נחנכו עשרה חדרי ניתוח ממוגנים חדישים

בחדרי הניתוח יוכלו לבצע פרוצדורות מורכבות בתנאים אופטימליים גם במצבי חירום | עלות הפרויקט: כ-80 מיליון שקל, רובם מתרומות

חדר ניתוח חדש וממוגן ב"ברזילי". צילום: דוברות בית החולים

במרכז הרפואי ברזילי באשקלון נחנכו בסוף השבוע עשרה חדרי ניתוח ממוגנים וחדשים. בית החולים מסר כי חדרי הניתוח יאפשרו לבצע פרוצדורות מורכבות בתנאים אופטימליים גם במצבי חירום והם צוידו במיטב הטכנולוגיות הנדרשות בתחום ההנשמה, ההרדמה, מוניטורים, מכשור רפואי ומחשוב. תשומת לב מיוחדת ניתנה לאינטגרציה מלאה של המערכות. שטח כל חדר ניתוח כ-60 מ"ר, קירות החדרים בנויים מחומר SMS אנטיבקטריאלי למניעת זיהומים.

במערך חדרי הניתוח החדשים גם 15 עמדות קבלה ומחלקת התאוששות בת 17 עמדות וכן חמישה מחסני ציוד רפואי - יוניט עבור כל שני חדרי ניתוח לאחסון ציוד רפואי בהתאם לתחום הפרוצדורה.

חדרי הניתוח ממוקמים בבניין הכירורגי הכולל גם בית חולים תת קרקעי שבו יחידת אשפוז יום ודיאליזה, טיפול נמרץ נשימתי ומחלקת הילדים.

עלות הפרויקט הסתכמה בכ-80 מיליון שקל כאשר החלק הארי הגיע מתרומות והשאר מתקצוב משרד הבריאות.

פרופ' חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי, הדגיש כי "אלה חדרי ניתוח מהמתקדמים ביותר בישראל ואף מהמתקדמים בעולם. בית החולים ימשיך להתפתח כדי לתת מענה רפואי מיטבי לכלל התושבים שאותם הוא משרת בשגרה ובחירום".

היו"ר העולמי של קרן היסוד סם גרונדוורג אמר בטקס: "זה מהלך היסטורי ונקודת מפגש של כל יסודות קרן היסוד - שילוב של יכולות, ניסיון והישגים ישראליים, עם ערבות הדדית של העולם היהודי המבטיחה תרומה לחוסנה של הפריפריה בישראל".

עוד בירכו בטקס סגן שר האוצר איציק כהן, ראש העיר אשקלון תומר גלאם וד"ר אורלי וינשטיין, ראש חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות שהדגישה: "זה יום היסטורי ואסטרטגי לקידום בית החולים שבין השאר מטפל בעתות חירום בנפגעים רבים".

נושאים קשורים:  בית החולים "ברזילי",  פרופ' חזי לוי,  חדרי ניתוח ממוגנים,  חדשות,  ד"ר אורלי וינשטיין
תגובות