• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזבר: פרופ' נדב דוידוביץ'
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חברת ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, פרופ' ליטל קינן בוקר
חדשות

מאות מטופלים מחו נגד פיטוריו של רופא המשפחה הוותיק מ"מכבי"

אחרי 26 שנות עבודה, קופת החולים פיטרה את ד"ר צבי וורטר בטענה שלא עמד בסטנדרטים מקצועיים | צו המניעה נגד פיטוריו נדחה בבית הדין

המטופלים גזרו את כרטיסי החבר של הקופה. מתוך דף הפייסבוק "משאירים את ד"ר וורטר במכבי"

עבודתו של רופא משפחה שעבד עבור "מכבי" שירותי בריאות בתל אביב במשך 26 שנה הופסקה. הקופה טוענת כי הסיבה היא שלא עמד בסטנדרטים מקצועיים. מטופליו של הרופא מחו על ההחלטה והעלו לפייסבוק עצומה למניעת פיטורי הרופא לצד צילומים שבהם הם נראים גוזרים כרטיסי חבר בקופה.

דובר "מכבי" מסר בתגובה לפניית "דוקטורס אונלי" כי בקשת הרופא, ד"ר צבי וורטר, שהוגשה לבית המשפט לצו מניעה נגד פיטוריו - נדחתה. עבודתו הופסקה ותסתיים עד סוף החודש.

דיווח ראשון על המקרה הופיע אתמול (ד') ב-ynet. דובר "מכבי" אישר את הפרטים. בדיווח נמסר כי לרופא בן ה-64 היו כ-800 מטופלים חברי "מכבי", כ-600 מהם משתתפים במחאה.

ד"ר וורטר פנה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לצו מניעה נגד פיטוריו. הוא טען כי לפני כחצי שנה זומן להנהלת המחוז של "מכבי" ונטען כלפיו שאיננו מתעד או מתעד באופן חסר את הרשומות הרפואיות של מטופליו. "מכבי" טענה כלפיו שנהג באופן שלא הולם את הסטנדרט המקצועי של הקופה והתנהלותו סיכנה את מבוטחיה.

אלא שד"ר וורטר אמר בדיון כי מאז אותה שיחה תיקן את אופן פעולתו בהתאם להערות הנהלת הקופה, "אך חרף השינוי המשמעותי ותיקון דרמטי בהתאם למלוא הטענות שעלו, הודיעה הקופה על סיום העסקתו".

השופט דניאל טפרברג דחה בשבוע שעבר את הבקשה לצו מניעה ובין השאר כתב בפסק הדין: "התרשמתי כי הנזק שעלול להיגרם לקופה ולצדדים שלישיים ממתן הצו חמור יותר. היעדר רישום כדין ברשומות רפואיות עלול לגרום חלילה לנזק למטופלים, כפי שאכן קרה. במקרים שבהם עלו היחסים בין צדדים לחוזה על שרטון, נטיית בית המשפט תהא שלא לכפות את המשך ההתקשרות בדרך של סעד זמני".

בדיווח הובאו תגובות של מטופלים (רק בשמות פרטיים) ששיבחו את הרופא על עבודתו ומסירותו ולכן התגייסו למאבק נגד פיטוריו. אחת מהן אמרה ל-ynet כי "היחס שהוא קיבל מהנהלת 'מכבי' לא ראוי בעינינו. הוא אמר לנו שעשה מאמצים לפעול בהתאם להערות ההנהלה". מטופל אחר אמר: "תמוה בעינינו שהזכויות הרבות שלו כרופא מסור כל השנים לא באות לידי ביטוי".

בדיווח נמסר כי פרקליטו של ד"ר וורטר, עו"ד אוהד שלם, אמר: "הנהלת 'מכבי' יודעת להצביע על שני אירועים חריגים במשך 26 שנה של פעילות. אנחנו לא סבורים שזו עילה לפיטורים. מחלקת ניהול סיכונים בקופה ניקתה את ד"ר וורטר מאחריות למקרים. הנהלת 'מכבי' לא הציגה את פרטי המקרים חרף בקשותינו. ההתאגדות של מטופליו מדברת בעד עצמה".

התגובה המלאה של מכבי שירותי בריאות כפי שנמסרה אמש ל"דוקטורס אונלי": "'מכבי' הפסיקה את ההתקשרות עם ד"ר וורטר כדי למנוע סיכון רפואי למטופלים לאחר שלא עמד בסטנדרטיים מקצועיים ולאחר שנעשו נסיונות רבים לשיפור תפקודו. מאז מתנהל קמפיין אגרסיבי, למיטב ידיעתנו, במעורבות בנו של הרופא.

"'מכבי' מקפידה מאוד לשמור על כבודם של רופאיה. לכן, לא פרסמנו עד עתה פרטים שונים שרלוונטיים לעניין. עם זאת, כאשר אחד ה'תומכים' מפרסם קריאה לאלימות, אנחנו נאלצים לערב את המשטרה ולפרסם קטעים מהחלטת בית המשפט המחוזי שדחה את בקשתו של ד"ר וורטר שניתנה בשבוע שעבר. נאמר בה בין השאר: 'הנזק שייגרם למשיבה (מכבי) ולמטופלים עלול להיות משמעותי במידה ויינתן צו המניעה...'.

'המבקש היה מודע למחדליו ואף הכיר בכך ונתן הסכמתו לסיום העסקתו, אולם ביקש לאפשר לו להמשיך ולעבוד תקופה נוספת לצורך התארגנות, בקשה לה נעתרה המשיבה. הפסקת התקשרות, עם כל רופא, נשקלת בכובד ראש. אנו מבינים את תחושות המטופלים. אך כל מוסד רפואי שמכבד את מטופליו לא נכון שיהיה סובלני להתנהלות שאינה בהתאם לסטנדרטים מקצועיים ושעלולה לסכן את בטיחות הטיפול הרפואי'".

נושאים קשורים:  ד"ר צבי וורטר,  מכבי שירותי בריאות,  פיטורי רופאים,  חדשות,  מחאת מטופלים
תגובות
אנונימי/ת
15.02.2019, 10:38

בזיון.
מישהו יודע האם הרופא שגה? האם טעה? על פי הנתונים ההמלצות שנתן היו נכונות אם ככה מה הבעיה?
אני אישית יודע שמשרד עורכי דין מוביל שיחד פרופסורית בכירה, מנהלת מחלקה על מנת לתת עידות שקר בניגוד להמלצות הרפואיות המקובלות. אם ככה מדוע ההשתלחות? מה לגבי סגן שר הבריאות הנחקר באזהרה כעת? להחזיר את הרוםא מידית.

אנונימי/ת
15.02.2019, 10:59

מדוע תגובתה של הר"י מתעכבת ???
כולי צפיה שהמחלקה המשפטית של הר"י תתארגן מידית להגשת עתירה לבג"ץ על החלטת בית המשפט המחוזי . הדר' ורטר הוא רופא מקצוען מעולה ותפקודו המקצועי
ללא דופי . הר"י חייבת להתעורר מידית להגנתו של הדר' ורטר : היום זה הדר' ורטר מחר- רופאים נוספים יודחו בטיעונים לא הולמים .
הר"י נקראת בזה גם להקים קרן כספית לתמיכה בדר' ורטר.

15.02.2019, 12:04

זאת הבעיה של העידן שלנו
רישום במחשב נחשב הרבה יותר חשוב מכל בדיקה, טיפול, או אמפתיה לחולה, כשאנחנו מדברים עם חולה, במקום להסתכל עליו, מסתכלים על מסך.....

הפתרון פשוט
חולי הרופא שיעזרו את מכבי, שרופאים בתקופת חולים מכבי יעזבו את הקופה עם החולים שלהם (חקלאות בשמחה בקופות אחרות) והרופאים שכן נשארים במכבי יגבירו את הדיווח ויורידו את מספר החולים שהם רואים מידי יום.
סקופ"ח מכבי מבינים רק דרך הכיס של הקופה
והר"י לבדוק את טענות מכבי ואם אפשר לערער על פסיקת ביה"ד