• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזבר: פרופ' נדב דוידוביץ'
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חברת ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, פרופ' ליטל קינן בוקר
חדשות

לראשונה במד"א: הסמכת פראמדיקיות במסגרת השירות הלאומי

הקורס הייחודי פתח בפעם הראשונה את השער למתנדבי השירות הלאומי ללמוד את מקצוע הפאראמדיק ולשרת במשך שנתיים כפראמדיקים בניידות לטיפול נמרץ של מד"א

החניכה המצטיינת אסתר פקר בטקס סיום קורס פראמדיקים של מד"א. צילום: יששכר וייס, דוברות מד"א

לראשונה במד"א: הסמכת פראמדיקיות במסגרת השירות הלאומי. בטקס שנערך בשבוע שעבר (ג') קיבלו 48 פראמדיקים ופראמדיקיות, בהם 28 מתנדבות ומתנדבי השירות הלאומי, את תעודת ההסמכה. הקורס הייחודי שהסתיים פתח בפעם הראשונה את השער למתנדבי השירות הלאומי ללמוד את מקצוע הפאראמדיק ולשרת במשך שנתיים כפראמדיקים בניידות לטיפול נמרץ של מד"א.

את קידום הקורס הובילה אהובה ברכה, מנהלת מדור משאבי אנוש במד"א, שירות לאומי וקורסי פראמדיקים במד"א. הרעיון החל כאשר ראתה לפני כמה שנים את קורס הפראמדיקים הצבאי והחלה לפנות לגורמים הנדרשים על מנת לקדם את פתיחת השורות גם לשירות לאומי.

"אין הבדל ממשי בין החניכים בקורס פראמדיקים צבאי לבין אלו בשירות לאומי", הסבירה ברכה, "הם בני אותו גיל וסטטוס. לכן, פתיחת הקורס היא מעין הגשמת חלום. באופן טבעי רוב החניכים היו מתנדבי מד"א בעבר, וזה היה מובן מאליו ואף טבעי שהם יישארו במשפחת מד"א ויתקדמו לתפקיד הפראמדיקים. אני גאה בהם על שסיימו את הקורס בהצלחה ומאמינה שהם יעניקו את הטיפול הטוב ביותר".

החניכה המצטיינת של הקורס, אביה חגי, משמשת כפראמדיקית במרחב ירקון, וחניכה למופת של הקורס, אסתר פקר, משמשת כפראמדיקית במרחב איילון של מד"א. שתיהן בנות שירות לאומי.

בין המכובדים שבירכו את הפראמדיקים החדשים: המדריכה הראשית של קורס, גל גרנדר, מנהל המרכז להכשרת פראמדיקים של מד"א ונציג אגף רפואה ד"ר שפיר בוטנר. נציג החניכים רמי מאושר נשא דברים בשם חניכי הקורס והודה למדריכים.

במהלך הטקס חילק מנכ"ל מד"א אלי בין תעודות לבוגרים ובירך: "קורס הפראמדיקים שהסתיים היום הוא קורס מיוחד שמשלב בתוכו עובדים ותיקים בארגון לצד 28 בנות ובני שירות לאומי. אני מברך את בוגרי הקורס עם סיום המחזור הראשון של קורס הפראמדיקים הייחודי. מד"א משקיע משאבים רבים בפיתוח כוח האדם וקידום המקצועיות תוך שימוש באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר".

נושאים קשורים:  מד"א,  פראמדיקים,  קורס פראמדיקים,  שירות לאומי,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
13.01.2019, 18:40

איזה יופי-העיקר שהתחמקו משירות צבאי וחסכו את החתימה הנוספת לקבע
יופי אלי בין-תומך במשתמטים