• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזבר: פרופ' נדב דוידוביץ'
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חברת ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, פרופ' ליטל קינן בוקר
חדשות

יום הרופא הישראלי בסימן הבחירות: "לשים את הבריאות בראש סולם העדיפויות"

אירועי יום הרופא הישראלי יצוינו ביום שישי הקרוב זו השנה השלישית, ביום יסודה של ההסתדרות הרפואית בישראל לפני 107 שנים

יו" הר"י פרופ' ציון חגי

בסוף השבוע הקרוב (שישי, 11.1.19) יצוין יום הרופא הישראלי, יוזמה של ההסתדרות הרפואית שמטרתה להצדיע לרופאות ורופאי ישראל המשרתים את המדינה ודואגים לבריאות הציבור ולטיפול בתושביה. יום הרופא נערך זו השנה השלישית, ביום יסודה של ההסתדרות הרפואית בישראל לפני 107 שנים.

ביום הרופא הישראלי ניתן דגש לתרומתם של הרופאים לחיי הקהילה ולחיזוק הקשר הבלתי ניתן לתחליף בין המטופל לבין הרופא או הרופאה. יהיו בו שורה של פעולות המשקפות את העשייה האדירה הנעשית מדי יום על ידי רופאים בכל התחומים והמקצועות, שהובילו להישגים בכל המישורים.

"ביום הרופא הישראלי הזה, רגע לפני הבחירות", כך נמסר מהר"י יוזמת האירועים, "זה הזמן שאזרחי מדינת ישראל ידרשו וישפיעו על המחוקקים להשקיע יותר בבריאות ולשים את נושא הבריאות בראש סולם העדיפויות של המדינה בשנים הקרובות".

עד אמש הועלו לרשתות החברתיות שלושה סרטונים ביוזמת הר"י, בשניים מהם מספרים רופאים מול המצלמה מדוע בחרו במקצוע ומתארים רגע אחד מרגש במיוחד. השניים הם ד"ר עינת רפאלי, רופאה מרדימה וטיפול נמרץ מ"איכילוב" ועמיתה ד"ר עמי שינפלד, מנתח לב בכיר ומנהל מרפאה בתחום הקרדיולוגיה ב"שיבא". בסרטון של ד"ר רפאלי היא הציגה מכתב תודה שקיבלה מאם של אחת המטופלות. "מכתבים מרגשים שכאלה נותנים לרופאים כוח להמשיך בעבודתם" היא אומרת. ד"ר שינפלד סיפר כי הוא מתנדב פעם בשבוע לתפקד כרופא קהילתי בשדרות.

הסרטון השלישי מדגיש את היותם של הרופאים בישראל "קבוצה קטנה שהקדישה שבע שנות לימוד ועוד שנות התמחות-על כדי לעסוק במה שהם אוהבים: לטפל, לייעץ וללוות אנשים כי הם רואים במקצוע, 365 יום בשנה, שליחות להצלת חיים".

קבוצה גדלה והולכת של מטופלים פרסמו כבר תגובות והרעיפו מחמאות לרופאים שטיפלו בהם. כדי לצפות בסרטונים שהוכנו ליום הרופא הישראלי – ליחצו כאן.

נושאים קשורים:  יום הרופא הישראלי,  הר"י,  חדשות,  יחסי רופא מטופל,  מערכת הבריאות
תגובות
10.01.2019, 09:56

לרגל יום הרופא הישראלי צריך לעסוק אך ורק ברופא עצמו ולא בבריאות של מדינת ישראל.
צריך לדבר על שחיקת הרופאים, האלימות נגד הרופאים והפגיעה בתדמית הרופא בתקשורת.
הרופאים לוקים בתסמונת האשה המוכה המסרבת להתמודד עם מצבה למען שלום המשפחה וממשיכה לסבול מאלימות והתעללות. אצלנו הרופאים, הדאגה לחולים מקבילה לשלום המשפחה.
הגרוע מכל הוא שמקצוע הרפואה הוא ספינה נטולת קברניט.
ההסתדרות הרפואית בישראל לוקה באלם ובשיתוק בשנים האחרונות תחת השבת מלחמה והצבת גבולות לכל מי שמנסה להרים יד על מקצוע הרפואה והרופאים. מה הפלא?
הר״י מתנהלת כמסדר סודי בתקופת ימי הביניים האפלים - פרט למתי-מעט אין איש יודע מה מתרחש במסדרונות הארגוניים והכספיים של הארגון. קבוצות עניין וקומץ עסקנים עושים בארגון כבתוך שלהם ומקבלים מדי שנה ״תרומות״ של דמי חבר בסכום עתק של 75 מיליון ש״ח בשנה שאין יודע לאן מופנים. ההסתדרות מנצלת את היותה אגודה עות׳מנית כדי להמנע מדיווח, שקיפות ובקרה של התנהלותה. מתפרסמים אמנם דוחות כספיים שנתיים אולם אלה מעורפלים וכלליים ופניות חוזרות לקבלת הסברים ופירוט נתקלים בקיר אטום.
צודקים, למה לחשוף אם אפשר שלא לעשות כך והחברים ממשיכים להזרים עשרות מיליונים מדי שנה?
אז ביום הרופא צריך לדבר על מעמד הרופאה ומקצוע הרפואה ועל הצורך בשינוי הנדרש בהנהגת ארגון העל של הרופאים.

אנונימי/ת
11.01.2019, 16:46

אז למה הפראיירים משלמים דמי חבר בגובה 75 מיליון ש"ח? אל תשלמו!

אנונימי/ת
11.01.2019, 16:44

מה התועלת בהתנדבות של מנתח לב כרופא קהילתי פעם בשבוע?
לאן פונים הפציינטים בשאר ימות השבוע?
איפה הרצף הטיפולי פה?