• יו"ר (בפועל): פרופ' נדב דוידוביץ
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • חבר ועד: פרופ' חגי לוין
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
חדשות

חוק החיסונים אושר בקריאה ראשונה: ילד לא מחוסן יורחק ממוסדות החינוך

איגוד רופאי בריאות הציבור: "זהו מסר חשוב לכלל אזרחי ישראל לעידוד התחסנות"

חיסונים לילדים. אילוסטרציה

מליאת הכנסת אישרה אתמול (ג') בקריאה ראשונה את הצעת החוק מדיניות חיסונים לאומית ותמריצים להתחסנות, ביוזמת חברי הכנסת מירב בן-ארי, יואל חסון ושולי מועלם-רפאלי.

הצעת החוק מגדירה לראשונה מדיניות לאומית בנושא החיסונים וקובעת דרכי טיפול ב"סרבני החיסונים". היא מאפשרת למשרד הבריאות להרחיק ילדים לא מחוסנים ממוסדות החינוך בעת חשש להתפרצות מחלה ותאפשר להטיל סנקציות על הורים שלא מחסנים את ילדיהם.

איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית בישראל בירך על קידום החוק: "החוק יעזור להפוך את הבחירה לחסן ולהתחסן לבחירה הקלה ובכך יציל חיים וימנע מחלות קשות. זכותו של כל ילד להיות מחוסן ולגדול בסביבה מחוסנת. החוק נותן לראשונה מענה מקיף לכל נושא החיסונים: הסברה, נגישות, שקיפות במידע, אכיפה ומענה להתמודדות עם התפרצויות. העברת החוק בקריאה ראשונה משדרת מסר חשוב לכלל אזרחי ישראל לעידוד התחסנות, בהתאם לתכנית חיסוני השגרה".

גם באיגוד רופאי הילדים בירכו על העברת חוקי חובת חיסונים בקריאה ראשונה אמש בכנסת: "זהו מעשה חקיקה נכון, חשוב ובעיקר תורם תרומה משמעותית להגנה על בריאותם של ילדי ישראל. האיגוד היה מהראשונים לתמוך ביוזמת הגן המחוסן שזכתה לגיבוי תקשורתי וציבורי, ודחף לקידומה במשרד הבריאות.

"האיגוד קורא לחברי הכנסת שייבחרו לאחר הבחירות הקרובות להשלים את החקיקה בקריאה שנייה ושלישית ולהוכיח שטובת ילדי ישראל כולם עומדת נגד עיני נבחרי הציבור".

נושאים קשורים:  חיסונים,  חוק החיסונים,  חצבת,  איגוד רופאי בריאות הציבור,  מדיניות חיסונים לאומית,  חדשות
תגובות