• יו"ר (בפועל): פרופ' נדב דוידוביץ
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • חבר ועד: פרופ' חגי לוין
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
חדשות

הרופאה שחלתה בחצבת נחשפת: "נדבקתי מחולה והייתי שבעה שבועות בהסגר"

ד"ר עופרי מוסנזון, פנימאית בכירה מ"הדסה עין כרם", מושתלת כליה: "המחלה היתה קשה מאוד. סרבני חיסונים מעמידים בסכנה אנשים כמוני עם מערכת חיסון מוחלשת"

ד"ר עופרי מוסנזון. צילום מתוך תכנית הבוקר Mako

ד"ר עופרי מוסנזון, בת 51, רופאה בכירה במחלקה פנימית ב' ויחידת הסוכרת בבית החולים הדסה עין כרם, נדבקה בחצבת והיא ככל הידוע הרופאה הראשונה בגל החצבת הנוכחי שחלתה במחלה, כך מדווח הבוקר (ג') "ישראל היום".

בדיווח נמסר כי הרופאה נדבקה במחלה באפריל מחולה שטיפלה בו במחלקה הפנימית. היא היתה חולה בדרגה החמורה מאוד של המחלה – כחודשיים, עד סוף יוני. מאחר שב-2005 עברה השתלת כליה ומושתלים הם בקבוצת הסיכון המוגבר עקב מערכת חיסונית פגיעה, הוחלט שתהיה ב"הסגר" בביתה במשך שבעה שבועות.

הרופאה סיפרה לעיתון: "בסוף אפריל בדקתי במחלקה חולה כבן 40, שסבל מחום, כאבי ראש, פריחה ואודם בעיניים. הוא הועבר לבידוד לחולי חצבת. מאחר שאני מושתלת כליה, החיסון הרגיל שקיבלתי בילדותי כנגד חצבת לא תקף ובגלל הכליה המושתלת אני גם לא יכולה לקבל את החיסון הרגיל הכולל וירוס חי מוחלש לכן קיבלתי מנת נוגדנים כפי שנותנים עתה במקרים כאלה. ייתכן מאוד שאם לא הייתי מקבלת את הטיפול בנוגדנים, המחלה היתה מופיעה באופן קשה הרבה יותר. הייתי בהסגר בבית כשבעה שבועות. היה חשש שאני מידבקת ולכן לא יצאתי מהבית".

במשרד הבריאות, לדבריה, גילו אחריות וכאשר נודע על המקרה יצרו קשר עם בנה ובתה המשרתים בצה"ל שקיבלו מנת חיסון נוספת על החיסון שקיבלו בילדותם.

"המחלה היתה קשה ומתישה מאוד. לא חזרתי עדיין לאיתני", אמרה ד"ר מוסנזון וציינה כי הסכימה להיחשף כדי להעביר מסר לציבור: "אנשים המסרבים להתחסן או לחסן את ילדיהם מסכנים את עצמם, את בני משפחתם ומעמידים בסכנה אנשים כמוני שמערכת החיסון שלהם פגועה כמו מושתלי איברים, חולי סרטן, תינוקות וקשישים. הם למעשה מסכנים את הציבור כולו. נראה לי שחלק גדול מסרבני החיסונים לא מודעים לכך".

נושאים קשורים:  ד"ר עופרי מוסנזון,  מושתלי כליה,  חצבת,  הידבקות בחצבת,  חדשות,  הדסה עין כרם
תגובות