• יו"ר (בפועל): פרופ' נדב דוידוביץ
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • חבר ועד: פרופ' חגי לוין
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
חדשות

הסתיימה שביתת האחיות: ״ההסכם שנחתם הוא הישג חשוב להבראת מערכת הבריאות מחיידק האלימות״

הלילה נחתם הסכם בין הסתדרות האחיות לבין משרדי הבריאות והאוצר ליישום מלא של כל 60 המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות, רובן עד סוף שנה זו

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות. "נפעל להסדיר את התשלום עבור ימי הבידוד והאשפוז של אחיות ואחים שנחשפו לנגיף במסגרת עבודתם". צילום: הדס פרוש/ פלאש 90

בתום שביתה בת 24 שעות, נחתם הלילה (ג') הסכם בין הסתדרות האחיות לבין משרדי הבריאות והאוצר ליישום מלא של כל 60 המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות ככתבם וכלשונם שרובם יבוצעו לא יאוחר מסוף דצמבר 2018.

פריצת הדרך המשמעותית במו"מ התרחשה אתמול כאשר התקיימו דיונים בהרכבים מצומצמים בין נציגי האוצר לבין יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן, ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

על פי ההסכם, בעניין העומסים הושגו 100 תקנים במקומות הקריטיים - לפסיכיאטריה, המטואונקולוגיה, ילדים וטיפות חלב. הוקמה ועדה פריטטית לעדכון התקינה החדשה בחדרי המיון בבתי החולים וסוכם על מתווה להקצאתן של כאלפיים מיטות: כללי, גריאטריה, שיקום ופסיכיאטריה.

הגם שסוכם על הוספת 100 תקנים נוספים לאחיות המספר המדויק ייקבע בדיון נוסף שייערך עד סוף השנה. טרם הוחלט המקור התקציבי למימוש מסקנות הועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות. ההערכה: ההסכמות שהושגו נאמדות בכמה מיליוני שקלים.

עוד סוכם כי כל נוהל המתהווה במשרד הבריאות ויש לו נגיעה לאחיות יידון עם הסתדרות האחים והאחיות בישראל.

כמו כן בשבוע הבא תתקיים פגישה עם המשנה ליועמ״ש עו״ד רן ניזרי באשר ליישום חקיקה והחמרת הענישה כנגד תקיפות של צוותים רפואיים ועובדי מערכת הבריאות.

״כמו תמיד, האחיות במדינת ישראל הן נושאות הדגל המובילות את השינוי במערכת הבריאות הציבורית עבורנו ולמען הצוותים הרפואיים, עובדי מערכת הבריאות ואזרחי ישראל. החלטנו לשים קץ לאלימות ולהקל על העומסים הקשים במערכת הבריאות וכך עשינו״, אמרה אילנה כהן, יו״ר הסתדרות האחיות. ״עמדנו על כך שכל המלצות הוועדה ייושמו ככתבן וכלשונן עד לסוף השנה כמו גם מתן מענה ראשוני לעומסים הקריטיים והקמת ועדה ליישום תקינה חדשה בחדרי המיון״.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מיהר לברך על הסיכום: "הצלחנו להביא לתוספת משמעותית למערכת הבריאות תוך חיזוק הביטחון האישי של צוותי הרפואה". מנכ״ל משרדו משה בר סימן טוב הוסיף: "אלה הישגים חשובים מאוד עבור האחיות, אבל גם עבור המערכת כולה".

ליצמן ובר סימן טוב הודו למעורבים במשא ומתן: שר האוצר מר משה כחלון "המגלה מחויבות עמוקה לצרכי מערכת הבריאות לאורך כל הקדנציה", מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, האחות הראשית במשרד הבריאות שושי גולדברג, והמשנה למנכ"ל המשרד פרופ' איתמר גרוטו, "על ניהול נכון של הדיונים והמשא ומתן לטובת מערכת הבריאות וציבור החולים".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר בצאתו מהמו"מ לסיום שביתת האחיות: "בטיחותם האישית של הצוותים הרפואיים היא מעל לכל. אני סמוך ובטוח כי הערב הבאנו בשורה למערך הבריאות בישראל שעושה לילות כימים למען האזרחים. ברצוני לחזק את יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן ואת יו"ר ארגון עובדי קופת חולים כללית פרוספר בן חמו על מנהיגות יוצאת דופן. כמו כן ברצוני להודות לשר הבריאות ושר האוצר על הירתמותם לפתרון המשבר".

נושאים קשורים:  שביתת האחיות,  אלימות בבתי חולים,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
09.08.2018, 05:06

הנזקים שאילנה כהן הסבה למערכת הבריאות בישראל ב-40 השנים האחרונות אינם ניתנים לכימות. דומה שניתן לחלק את הסיעוד בתולדות ישראל לשתי תקופות: ימי האחות הרחמנייה, וימי אילנה כהן.

בוקר טוב
אופטימיות מופרזת לא אשמיע!!
תופעה התנהגותית בין אם לטוב או לרע היא תולדה של חינוך טוב או רע!!
חינוך.. חינוך.. חינוך.. ורק חינוך. אוליי ובמידה ואקליד את המילה חינוך 21 פעמים תיקלט בתודעה!?
חינוך מינקות!! ועד לחטיבת ביניים בעיקר!! אלו השנים המעצבות! שם הדגש המודגש והעבה!! לכוון את התקציבים לשם בבקשה. בבקשה כמובן!
יאללה.. נהארכום סעיד= יום שמח
סאאידה סדיק- מסארוה

אנונימי/ת
09.08.2018, 08:55

בדיחה של הנהלה ובדיחה של תוצאות.
אחות אחת לכל בית חולים למשך שנה אמור לפתור בעיה של מאות (אם לא אלפי) תקנים בארץ. בושה.
אילנה תפני כבר את הכיסא שאותו את מחממת 30 שנה!!!