• יו"ר (בפועל): פרופ' נדב דוידוביץ
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • חבר ועד: פרופ' חגי לוין
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
חדשות

ביה"ד לעבודה ידון היום בבקשת צו מניעה לשביתת עובדי המשק בבתיה"ח

המדינה מבקשת מבית המשפט צו למניעת שביתת עובדי המשק והמינהל המתוכננת ליום ראשון כדי למנוע פגיעה בתפקוד בתי החולים

עובדי המשק. האם תימנע השביתה?

(עדכון, 8:30) מו"מ שהתקיים אתמול (ה') בין ועד עובדי המשק והמינהל בבתי החולים הממשלתיים, המיוצגים על ידי הסתדרות העובדים הממשלתיים, לבין האוצר בניסיון למנוע השביתה, הסתיים בכישלון.

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ידון היום בבקשת המדינה להוצאת צו למניעת שביתת עובדי המשק והמינהל, המתוכננת להתחיל ביום ראשון הקרוב.

המדינה תטען בבית המשפט כי השביתה עלולה ליצור סבל לא מידתי לחולים וכן כי בשביתה המתוכננת כלולים עובדים שאינם חלק מההתאגדות, הם אינם נכללים בסכסוך העבודה ולכן שביתתם אינה חוקית. קודם לכן הודיעו העובדים כי במחלקות שבהן מאושפזים חולים בסכנת חיים לא תהיה שביתה מלאה אך יתקיימו עיצומים.

בתי החולים הממשלתיים שבהם תתקיים שביתה אם לא יושג צו המניעה הם: שיבא, רמב"ם, בני ציון, אסף הרופא, ברזילי, זיו, גליל מערבי, וולפסון, פוריה והלל יפה. המכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי - בית החולים איכילוב הממשלתי-עירוני, אינו נכלל בשביתה. כמו כן יושבתו בתי חולים פסיכיאטריים ממשלתיים.

אתמול פורסם כי צפויה פגישה בין משרד האוצר, ההסתדרות וועד עובדי המינהל והמשק בבתי החולים בניסיון להגיע להסכם שימנע את השביתה שצפויה לשתק את עבודת בתי החולים ביום ראשון. כך דווח ב"ישראל היום". אם לא יגיעו להסכם, המדינה תבקש ככל הנראה להוציא צווי מניעה לעובדים השובתים.

כפי שפורסם אתמול (ד'), 12 אלף עובדי המינהל והמשק בבתי החולים, האחראים על שירותי ניקיון, התחזוקה, האדמיניסטרציה, אבטחת הסייבר ותחזוקת מערכות המחשוב, מאיימים לפתוח בעיצומים ביום ראשון הקרוב (5.8) במחאה על שכר נמוך ועומס עבודה.

הם דורשים להשוות את שכרם לזה של עובדי המינהל והמשק בבתי החולים של שירותי בריאות כללית ולהעלות אותו בכ-15%-10% וכמו כן להוסיף תקני עובדים. העיצומים, כאמור, עלולים לפגוע בתפקוד בתי החולים.

נושאים קשורים:  ועד עובדי המשק והמינהל,  עיצומים,  שביתה,  שחיקת שכר עובדי המשק,  חדשות,  משרד האוצר,  בתי החולים בישראל
תגובות
אנונימי/ת
03.08.2018, 16:36

מקווה שיצליחו. תפקידם חשוב ואין לנו דרך לתפקד בלעדיהם! בהצלחה!

הגיע הזמן!
אלו האבנים הקטנות המחזיקות את הסלעים הגדולים. ברור לכולנו שסקטור זה פראייר הוא לא! רובם נותנים פחות מהדרייב המצופה כי באמת אין תמריץ והם אפילו בעצמם אומרים זאת! הם גם, מומחים בדיני הפסקות עישון עם קפה בלי קפה!! מכירים כול פינה בבית החולים ויודעים לחמוק מתחת לרדאר באופן להטוטי! יחד עם זאת אין לזלזל במבוקשם. ראויים לתגמול הולם בטווח הקצר והארוך, אך שלא יצפו לפרוש לגמלאות מדושני הון. מקווה שהתיזמון למאבקם מתאים בצל האַנְדַּרְלָמוּסְיָה הכללית.
סאאידה סדיק- מסארוה