• יו"ר (בפועל): פרופ' נדב דוידוביץ
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • חבר ועד: פרופ' חגי לוין
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
חדשות

נתונים: זינוק בקצב ההידבקות במחלות מין בארה"ב בשנה שעברה

לדברי מומחה מוביל "רבות ממערכות המניעה ברחבי ארה"ב בנושא מחלות מין פשוט התכלו"; מספר מקרי הכלימידיה עלה ב-5.9%, מקרי הזיבה זינקו ב-12.8% והעגבת עלתה ב-19%, בהשוואה לנתוני 2014

מחלות מין, בדיקת דם (צילום: אילוסטרציה)

המרכז לבקרת ולמניעת מחלות בארה"ב (CDC) הודיע בסוף השבוע, כי מספר המקרים המדווחים של חולים במחלות מין (STD) בארה"ב זינק בחדות בשנה שעברה, וכי מדובר בקצב העלייה הגדול ביותר שנרשם עד כה. לדברי המרכז, ההערכה היא שמספר החולים האמיתי אף גבוה יותר, משום שמקרים רבים של מחלות מין לא מדווחים ואינם מטופלים.

לפי נתוני המרכז, בשנת 2015 נרשמו קצת מעל ל-1.8 מיליון מקרים של כלמידיה, עגבת וזיבה. על-פי הערכת ה-CDC, עלות הטיפול בחולים הגיעה לכ-16 מיליארד דולר. במספר מקרי הכלמידיה נרשמה עלייה ב-5.9% לעומת 2014, במספר מקרי הזיבה נרשמה עלייה של 12.8% ובמספר מקרי עגבת ראשונית ושנייה חלה נסיקה ב-19%.

"יש צורך לבנות מחדש ולהרחיב את השירותים בתחום הזה, אחרת מחלות מין יהפכו לנטל כלכלי גדל והולך"

המרכז דיווח, כי נרשמו 1,526,658 מקרים מדווחים של כלמידיה ב-2015, כאשר כ-70% מהם אותרו בקרב בני 24-15. מספר המקרים המדווחים של זיבה הגיע ליותר מ-395 אלף, כאשר בני 24-15 היוו מחצית מכל המקרים. מספרם של חולי העגבת החדשים הגיע ל-23,872, כאשר רוב המקרים נרשמו בקרב גברים הומוסקסואלים וביסקסואלים.

פחות מ-10% ממקרי העגבת הראשונית והשנייה היו בנשים. עם זאת, חלה עלייה ב-6% במקרים של עגבת  מולדת (Congenital syphilis).

ה-CDC קובע כי העלייה במספר המקרים מוסברת, לפחות באופן חלקי, בירידה בשיעור הבדיקות התקופתיות ובפעילויות מנע בכל הקשור במחלות מין במסגרת מערכות הבריאות השונות.

ד"ר ג'ונתן מרמין, מנהל המרכז הארצי ל-HIV, הפטיטיס ויראלי, מחלות מין ומניעת שחפת, אמר בהקשר לדיווח כי "רבות ממערכות המניעה ברחבי ארה"ב לנושא מחלות מין פשוט התכלו. יש צורך לבנות מחדש ולהרחיב את השירותים בתחום הזה, אחרת מחלות מין יהפכו לנטל כלכלי גדל והולך".

נושאים קשורים:  חדשות,  מחלות מין,  ארה"ב,  CDC,  המרכז למניעת ולבקרת מחלות,  עגבת,  זיבה,  כלמידיה
תגובות