• יו"ר (בפועל): פרופ' נדב דוידוביץ
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • חבר ועד: פרופ' חגי לוין
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
חדשות

בתי החולים הקטנים בארה"ב נסגרים, ומטופלים נשלחים באמבולנסים למקומות מרוחקים

מומחים לבריאות הציבור חלוקים בנוגע להשפעת סגירת בתי חולים קטנים על איכות הטיפול הרפואי; 58 בתי חולים קטנים נסגרו בארה"ב מאז שנת 2010

אמבולנס, ארה"ב (צילום: אילוסטרציה)

מאז 2010 נסגרו ברחבי ארה"ב 58 בתי חולים שפעלו עשרות שנים בערים קטנות. מומחים לבריאות הציבור חלוקים בנוגע להשפעת המגמה על איכות הטיפול הרפואי, אך שינויים דמוגרפיים ושיקולים כלכליים גורמים להאצתה בשנים האחרונות.

בשבוע שעבר, למשל, דווח על סגירתו של בית החולים "מרסי" בעיר אינדפנדנס שבמדינת קנטקי. זהו בית החולים הפריפריאלי התשיעי שנסגר השנה. הוא שירת אוכלוסייה בת 9,000 נפש, היו בו 75 מיטות, ובחדר המיון שלו טופלו מדי שנה כ-8,000 בני אדם. בית החולים היה שייך לרשת הבריאות "מרסי", שהמטה שלה בעיר סנט לואיס. והסיבה לסגירתו היתה קשיים פיננסיים וגם שינויים דמוגרפיים באזור. חלק גדול מהמטופלים בו היו קשישים.

מאז שנת 2003 ועד 2011 נסגרו בכל רחבי ארה"ב 195 בתי חולים, בעיקר באזורים כפריים

בלחץ הרשויות, התחייבה ספקית בריאות אחרת להפעיל בעתיד מתקן קטן להגשת טיפולים דחופים כחלופה זמנית, במקום בית החולים שנסגר.

על השפעת הסגירה של בתי החולים הקטנים הללו על תוצאי הטיפול הרפואי בחולים הנזקקים לשירות קיימת בארה"ב מחלוקת. במאי השנה פירסם כתב העת Health Affairs מחקר, שטען כי לסגירה אין השפעה שלילית מדידה בכל הנוגע לשיעורי התמותה.

באותו מחקר נמסר, כי מאז שנת 2003 ועד 2011 נסגרו בכל רחבי ארה"ב 195 בתי חולים, בעיקר באזורים כפריים.

בשנה שעברה, בית חולים קהילתי במדינת מסצ'וסטס נסגר בהתראה מוקדמת של שלושה ימים בלבד, מה שאילץ חולים לנסוע מרחק רב למדינת ורמונט השכנה לקבל טיפול. ארגוני ההצלה והחירום, כמו גם יחידות הכבאות בערים שבהם נסגרו חלק ניכר מבתי החולים המקומיים, הודיעו כי ירכשו יותר אמבולנסים כדי לשרת את האוכלוסייה הנזקקת, אבל הזהירו שזמן הנסיעה עד לקבלת הטיפול יתארך וגם ההמתנה להגעת האמבולנס למקום שאליו יוזעק.

לקריאה נוספת לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  ארה"ב,  פריפריה,  טיפול רפואי,  איכות הטיפול,  בתי חולים קטנים
תגובות