• יו"ר (בפועל): פרופ' נדב דוידוביץ
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • חבר ועד: פרופ' חגי לוין
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
חדשות

בבית חולים בלונדון מטופל בבידוד חולה אבולה בריטי ראשון

התפרצות של זן אחר של אבולה אותרה בצפון קונגו, ושני בני אדם מתו במקום; יפן הציעה לספק בדחיפות תרופה ניסיונית שנועדה במקור נגד שפעת

בבית חולים בצפון-מערב לונדון החלו הרופאים לטפל באזרח בריטי בן 29 שנדבק בנגיף האבולה בעת שעבד כאח מתנדב בבית חולים בסיירה ליאון. החולה הוטס ללונדון במטוס מיוחד של חיל האוויר הבריטי (RAF). ככל הידוע, מדובר בתושב בריטניה הראשון שנדבק במחלה, והוא הובא לטיפול מיוחד בבית החולים Hampstead's Royal Free Hospital, שבו יחידת בידוד יחידה מסוגה באירופה.

אתמול (יום ב') נמסר, כי מקרי מחלה של זן אחר של נגיף האבולה התגלה בצפון קונגו. שני אנשים נדבקו בנגיף שם, ועוד ששה חשודים כמי שחלו באבולה. זו הפעם ה-7 מאז 1976 שמתגלים חולי אבולה בקונגו. מדובר בזן שונה של הנגיף שהתפשט עד כה בארבע מדינות מערב אפריקה וקטל לפי נתונים רשמיים 1,427 בני אדם נכון לעכשיו.

עוד נמסר, כי רופא שנדבק באבולה בליבריה וטופל בתרופה הניסיונית ZMapp לא שרד את הטיפול ומת. עד היום טופלו בתרופה הזאת בליבריה בלבד שלושה רופאים. חולים אחרים, לא אפריקאים, טופלו בה בבתי חולים בארה"ב ובספרד. שני המטופלים בארה"ב שוחררו כבר לבתיהם מבית החולים באטלנטה, בעוד המטופל הספרדי, כומר שעבד בבית חולים במערב אפריקה, מת כתוצאה מהנגיף.

אתמול הודיעה יפן, כי מדענים במדינה פיתחו תרופה ניסיונית נגד שפעת וסבורים כי ניתן לטפל בעזרתה גם בנגיף האבולה. התרופה, "אויגאן", פותחה בחברת בת של תאגיד פוג'י-פילם, והיא מוכנה לאספקה מיידית. ארגון הבריאות העולמי וה-FDA נתבקשו לאשר שימוש בה למרות שטרם עברה את הבדיקות המחייבות.

נושאים קשורים:  חדשות,  בריטניה,  יפאן,  מגיפת האבולה,  ZMapp,  אויגאן
תגובות