• יו"ר: פרופ' חגי לוין
  • מזכיר האיגוד: ד"ר ערן קופל
  • גזברית: ד"ר איריס רסולי
  • חברת ועד: ד"ר מאיה לבנטר-רוברטס
  • חבר ועד: פרופ' נדב דוידוביץ
  • חבר ועד: ד"ר מיכל ברומברג
  • ועדת ביקורת: ד"ר עמוס מור, פרופ' אילנה בלמקר, ד"ר קרן לנדסמן
חדשות

אטלנטה: שתי מעבדות ה-CDC נסגרו זמנית בעקבות תקלות חמורות

כך הוחלט לאחר שעובדים בהן נחשפו לחיידקי אנתרקס ולנגיף שפעת עופות קטלני; יגובשו נהלי בטיחות חדשים במרכז לבקרת ולמניעת מחלות

המרכז לבקרת ולמניעת מחלות בארה"ב (CDC) סגר בסוף השבוע באופן זמני שתי מעבדות רפואיות שלו בעיר אטלנטה, לאחר שתי תקלות חמורות שהתרחשו בהן. התקלות כללו חשיפת עובדים לחיידקי גחלת (אנתרקס) ולנגיפי שפעת מסוכנים. משלוחים לבדיקות של דגימות חיידקים ונגיפים באותן מעבדות מושעים עד להודעה חדשה.

ה"ניו יורק טיימס" מסר בסוף השבוע, כי שתי המעבדות נחשבו עד כה למתקנים ברמה גבוהה במיוחד של בטיחות. התקלות שהתרחשו בהן באחרונה הוגדרו כתאונות בעלות השלכות חמורות ביותר. מרכז ה-CDC נחשב לחשוב מסוגו בעולם.

כלי התקשורת בארה"ב הצביעו על כך, שהתקלות היו עלולות להביא למותם של עשרות בני אדם. כעת, יהיה צורך להנהיג במעבדות דרישות פיקוח הדוקות ביותר ואולי אף להרחיב את אמוצן למעבדות של אוניברסיטאות, של הצבא וגם למעבדות פרטיות שבהן מטפלים במחוללי מחלות קשות.

במקרה הראשון, 62 מעובדי אחת המעבדות נחשפו לנגיף האנתרקס. התברר, כי הדגימות נשלחו למעבדות שלא היו מצוידות כראוי לנהל אותן והעובדים לא לבשו במהלך העבודה חליפות הגנה כנגד חיידקים. כאשר נחשפה התקלה, הוצע מיד לעובדים חיסון וטיפול באנטיביוטיקה, אבל בכל מקרה נראה שאיש מהם לא נמצא בסכנה.

במקרה השני, נחשפו עובדים לדגימות של זן שפעת העופות המסוכן H5N1. ב-2003 היה זן זה אחראי למותם של 386 בני אדם בעולם.

שתי התקלות הללו מצטרפות לפרשה המביכה של גילוי מבחנות ובהן דגימות של נגיף האבעבועות השחורות, שאוחסנו ללא הגנה במחסן נטוש של המרכז האמריקאי

לקריאה נוספת לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז לבקרת ולמניעת מחלות,  בטיחות,  שפעת עופות,  גחלת,  אנתרקס,  CDC,  H5N1,  מעבדות
תגובות